VEEBIPOE MÜÜGITINGIMUSED

Veebipoe GRANITO.EE/POOD (edaspidi Veebipood G) omanik on Granito OÜ (registrikood 12416585), asukohaga Paide mnt 2a, Pärnu linn 80042

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest G kaupade ostmisel.

Veebipoes G müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub vastavalt valikutele tehtud aluste, graveeringute, motiivide maksumus. Hinnale võib lisanduda tasu kauba kättetoimetamise eest. Kõik veebipoes müüdavate kaupade hinnad on eurodes.

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes G vahetult kauba juures.

Veebipoes müüdavate hauakivide kalkuatsioon ja kavandid saadetakse eraldi pärast tellimuse laekumist Granito OÜ meilile 2 tööpäeva jooksul. 

Piirdematerjalide kalkulatsioon ja materjalide saadavus või täpsustavad küsimused edastatakse ostja meilile 2 tööpäeva jooksul, alates tellimuse laekumise päevast.

Puhkepäevadeks on L ja P ja kõik riiklikud pühad. 

Kui Granito OÜ töötajad on kollektiivpuhkusel, avaldame antud info Veebipoe “Kontaktide” lehel. Vastavalt sealsele infole pikeneb tellimusega tegelemise aeg. 

Tellimuse vormistamine.

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis.  

Hauaplaadi tellimine:

 1. Valige välja Veebipoest G Teie jaoks sobiv hauaplaaditoorik.
 2. Suunduge edasi tellimust täitma. Tärniga tähistatud kastid on täitmiseks kohustuslikud.
 3. Vajadusel valige alus klõpsates toote pildil. Toote pildi alla tekib märge nt. Metallalus +15.- Ärge valige rippmenüüst, kuna Teie valik ei rakendu.
 4. Kindlasti valige sobiv kirjastiil klõpsates sobival kirjastiili pildil. Ärge valige rippmenüüst, kuna Teie valik ei rakendu.
 5. Motiivide valik – Siin saate valida endale sobiliku motiivi. Palun märkida ainult üks motiiv. Kaks või enam motiivi võib jääda plaadile liiga paljuks ja tekst ei mahu enam ära. Kui Te ei soovi motiivi, ärge märkige ühtegi valikut, vaid liikuge edasi graveeritavate andmete sisestamiseni. Klõpsake valitud motiivil, ärge valige rippmenüüst. Kahjuks ei rakendu Teie valik, kui valite motiivi rippmenüüst.
 • Paigutuse tekstile ja motiivile teeme vastavalt Ostja poolt tehtud motiivi valikule ja teksti pikkusele. Kavand saadetakse kliendile meilile ülevaatamiseks ja kontrollimiseks tööpäeva jooksul alates tellimuse jõudmisest läbi Veebipood G tellimusvormi.
 • Graveeritavate andmete sisestamine. Palun kirjutage allolevasse kasti lahkunu andmed – nimi, perenimi, sünnikuupäev ja surmakuupäev. Vajadusel ka järelhüüe.
 • Palun märkige ära, kas tulete valmis tellimusele ise järele, või saadame postiga pakiautomaati.
 • Kui soovite tellimust kulleriga koju, siis rakendub transpordile juurde kulleritasu.
 • Kui tellimus on valmis edastame selle kas tarnimiseks valitud kullerfirmale, või saadame ostja mailile teate tellimuse valmimise kohta.

Hauakivi tellimine:

 1. Valige välja Veebipoest G Teie jaoks sobiv hauakivitoorik.
 2. Vajadusel valige alus klõpsates toote pildil. Toote pildi alla tekib märge nt. betoonalus +15.- Ärge valige rippmenüüst, kuna Teie valik ei rakendu.
 3. Kindlasti valige sobiv kirjastiil klõpsates sobival kirjastiili pildil. Ärge valige rippmenüüst, kuna Teie valik ei rakendu.
 4. Motiivide valik – Siin saate valida endale sobiliku motiivi. Klõpsake valitud motiivil, ärge valige rippmenüüst. Kahjuks ei rakendu Teie valik, kui valite motiivi rippmenüüst.

Kui Te ei soovi motiivi, ärge märkige ühtegi valikut, vaid liikuge edasi graveeritavate andmete sisestamiseni.

 • Valige paigutus, kuidas soovite, et nimed oleksid kivile kantud.
 • Graveeritavate andmete sisestamine. Palun kirjutage allolevasse kasti lahkunu (lahkunute) andmed – nimi, perenimi, sünnikuupäev ja surmakuupäev. Vajadusel ka järelhüüe.
 • Palun märkige ära, kas tulete valmis tellimusele ise järele, saadame kulleriga Teile sobivale aadressile või soovite Granito OÜ poolset transporti ja paigaldust kalmistule
 • Granito OÜ poolse paigalduse kalkulatsiooni jaoks on vaja ära märkida maakond ja kalmistu, kuhu kivi transportida/paigaldada tuleks.
 • Juhul kui tellimuses on hauakivi tellitud koos paigaldusetöödega, siis palume informeerida kõikidest vajalikest töödest, mida on vaja kivi paigaldamiseks lisaks teha. Siis on kalkulatsioon ja hinnastamine täpsem.
 • Kui Tarbija on saadetud kavandi kontrollinud ja soovib teha kavandis muudatusi, siis esimesed 3 kavandi muutust on kliendile tasuta. Iga järgneva muudatusega lisandub 5 € kavandimuutmistasu, mille kotha edastatakse Tarbijale tasumiseks eraldi arve.
 • Kui tellimus jõuab Granito OÜ läbi tellimuse vormi info@granito.ee mailile, vastame Teile esimesel võimalusel, aga mitte hiljem kui 3 tööpäeva jooksul. Kui kogu info on Ostja poolt korretselt edastatud, koostame kalkulatsiooni ja kavandi. Kui on vajadus lisa info järgi, saadame meili vastavate küsimustega.
 • Kavandi ja kalkulatsiooni edastamise järgselt, ootame ära kinnituse kalkulatsiooni ja kavandi sobivuse kohta. Ostja on kohtustuma kontrollima andmeid, mis on kavandile kantud, et veenduda kõikide andmete õigsuses. Töö teostatakse alati vastavalt kinnitatud kavandile.
 • Hauakivid valmistatakse tavaliselt 14 tööpäeva jooksul, kui ei ole tegemist eritellimusel valmistatava, portreega või eritöötlust nõudva tellimusega.
 • Kavandi ja kalkulatsiooni sobivusel, edastab Veebipood G tellimuse kohta ettemaksuarve.
 • Tellimus võetakse töösse alates ettemaksuarve või kavandi kinnitamise kohta saabunud teate jõudmisel info@granito.ee mailile, olenevalt sellest kumb jõuab hiljem. Ühtegi tellimust ei võeta töösse, kui üks nendest on puudu.
 • Paigaldusega hauakivide tellimused täidetakse graafiku alusel. Hauakivide paigaldustööd teostatakse alati esimesel võimalusel tööplaane ja ilma arvestades. Graafikuvälised paigaldused on lisatasu eest. Lisatasu suurus lepitakse Ostjaga eraldi kokku, arvestades hauakivi suurust, paigalduse kuupäeva ja kalmistu asukohta, kuhu kivi paigaldada on vaja.
 • Paigaldust vajavad tooted toimetatakse kohale veebipood G transpordivahendiga ja paigaldatakse ka veebipood G töötajate poolt.
 • Hauakivide paigaldusel peab klient informeerima veebipood G-d, tellitava monumendi paigalduskohast või tähistama uue hauakivi asukoha kujutletava keskoha äratuntava märgisega (metallvai, plastikelement, küünal jms). Nende võimaluste puudumisel paigaldab Granito OÜ töötaja monumendi talle kliendi poolt edastatud informatsiooni, hauaplatsi asukohta ja kivipaigalduse võimalusi arvestades, loogilisuse printsiibi ja kalmistul leviva üldise tava järgi.
 • Kui Granito OÜ töötaja on juba kalmistul ja paigaldustöid ei saa teostada, kuna Tellija poolt info edastamata jäetud muude tööde kohta, mida paigalduseks vaja teha ja meie töötaja ei ole ettevalmistunud lisa tööde teostamiseks, siis tuleb tasuda nn. tühisõidutasu objektile 350€.
 • Kui kalmistul hauakivi paigaldamisel tuleb välja, et tellitud hauakivi ei mahu etteantud asukohale ilma teisi inventaare (vaasid, olemasolevad hauakivid jne.) liigutamata, või on vaja kääbast laiali ajada ja teha pinnaseparandustöid või ka siin nimetamata ja informatsiooni omamata lisatööde kohta, lisandub tehtavatele töödele tunnitasuhind, mida on Tellija kohustatud juurde maksma vastavalt Granito OÜ poolt saadetud lisaarvele.
 • Miinimum tööhind tunnipõhisel arvestusel on 40 Eurot (hind sisaldab KM)
  – 0-1 tund 40.-
  – 1-2 tundi 80.-
  – 2-3 tundi 120.-
  – 3-4 tundi 160.- jne.
 • Veebipoel G on õigus loobuda tellimuse töösse võtmisest
 • kui Ostja soovib kivile alla liiga väikest alust, kuid Granito OÜ käest on soovitud tellida paigaldustöid
 • kui teksti tuleb väga palju peale kanda, kuid kivi suurus seda ei võimalda
 • kui pilt (foto), mida Ostja soovib kivile kanda, on halva kvaliteediga
 • ja muudel taolistel juhtudel, kui ei ole tagatud tellimuse kvaliteetne täitmine.

Hauapiirdematerjalide tellimine:

 1. Kui tellimus jõuab Veebipood G mailile info@granito.ee, võetakse Ostjaga ühendust esimesel võimalusel, aga mitte hiljem, kui 3 tööpäeva jooksul.
 2. Vajadusel täpustab Veebipood G materjalide mõõte, edastab kalkulatsiooni ja annab teada aja, millal kinnituse ja ettemaksearve laekumise korral oleks tellimus valmis. Tavaliselt on materjalide ettevalmistamise aeg 7-14 tööpäeva.
 3. Kui ostja kinnitab materjali, kuid ettemaksu arvele ei ole laekumist, siis lükkub tellimuse valmistamise aeg samavõrra tööpäevi edasi.
 4. Eritellimus piirdematerjalid, s.t. eraldi suurtest plokkidest saetavad, vastavalt Ostja soovide järgi töödelduna, valmivad 6-12 nädala jooksul alates tellimuse ettemakse laekumisest.

Kõik kaubad kuuluvad Granito OÜ-le arve(-te) täieliku laekumiseni.

Transport:

 • Hauaplaatidel on pakiautomaati saatmine tasuta. Kulleriga saatmisel, lisandub kulleritasu, mille suurus on nähtav tellimuse vormistamisel.
 • Hauakivide ja piirdematerjalide puhul, otsib Veebipood G kõige mõistlikuma teenusepakkuja, kelle kaudu tellimus Ostjani tarnida.

Kui Tarbija on saadetud kavandi kontrollinud ja soovib teha kavandis muudatusi, siis esimesed 3 kavandi muutust on kliendile tasuta. Iga järgneva muudatusega lisandub 5 € kavandimuutmistasu, mille kotha edastatakse Tarbijale tasumiseks eraldi arve.

Hauaplaadi, vaaside, pinkide, laternate tellimuse vormistamise lõpus kuvatakse tellimuse maksumuse suurus, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside:

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab Maksekeskus AS. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja krediitkaardiga tasumisel Maksekeskus AS turvalises keskkonnas. Müüjal puudub ligipääs kliendi panga ja krediitkaardi andmetele. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.

Veebipoe G omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, Läti, Leedu, Soome

Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: 

 • OSC Transport OÜ
 • DPD Eesti AS
 • Itella Estonia OÜ
 • Eesti Post AS
 • Ise järeletulemisega E-R 9 – 16.00 aadressil Paide mnt 2a, Pärnu linn 80042
 • Euroaluste saatmisel kaugemale kui Eesti – võtame pakkumised erinevatelt kaubatarnega tegelevatelt asutustelt ja pakume kliendile kõige mõistlikuma lahenduse.

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures. 

Eestisisesed saadetised (hauaplaadid, vaasid, pingid, laternad) jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 1-5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine 21 kalendripäeva jooksul.

Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Hauakivid võetakse töösse, kui edastatud kalkulatsioon ja kavand on kinnitatud, kliendi poolt kontrollitud ja heaks kiidetud, ettemaksuarve Granito OÜ kontole laekunud. Kui üks nendest nõuetest on täitmata, võetakse tellimus töösse alates viimasest kinnitusest või maksest – oleneb kumb on saabunud hiljem. Hauakivid valmivad tavaliselt 14 tööpäeva jooksul. Kui tekib probleeme, võetakse Ostjaga ühendust ja teavitatakse Ostjat tekkinud tõrkest.

Hauapiirete puhul, esitame täpsustavaid küsimusi, saadame kalkulatsiooni ja materjalide valmisoleku aja. Kui kõik on kliendi jaoks sobiv, saadame ettemaksuarve ja arve laekumise hetkest võtame tellimuse töösse. 

Veebipood G ei võta töösse ühtegi hauakivi või piirdematerjalide tellimust ilma info@granito.ee mailile tehtud kinnituseta ja/või ettemaksuarve laekumiseta. 

Paigaldust vajavad tooted toimetatakse kohale veebipood G transpordivahendiga ja paigaldatakse ka veebipood G töötajate poolt.

Hauakivide paigaldusel peab klient informeerima veebipood G-d, tellitava monumendi paigalduskohast või tähistama uue hauakivi asukoha kujutletava keskoha äratuntava märgisega (metallvai, plastikelement, küünal jms). Nende võimaluste puudumisel paigaldab Granito OÜ töötaja monumendi talle kliendi poolt edastatud informatsiooni, hauaplatsi asukohta ja kivipaigalduse võimalusi arvestades, loogilisuse printsiibi ja kalmistul leviva üldise tava järgi.

Hauakivide paigaldustööd teostatakse alati esimesel võimalusel tööplaane ja ilma arvestades. Graafikuvälised paigaldused on lisatasu eest. Lisatasu  suurus lepitakse Ostjaga eraldi kokku, arvestades Hauakivi suurust, paigalduse kuupäeva ja kalmistu asukohta, kuhu kivi paigaldada on vaja.

Kui Granito OÜ töötaja on juba kalmistul ja paigaldustöid ei saa teostada, kuna Tellija poolt info edastamata jäetud muude tööde kohta, mida paigalduseks vaja teha ja meie töötaja ei ole ettevalmistunud lisa tööde teostamiseks, siis tuleb tasuda nn. tühisõidutasu objektile 350€.

Kui kalmistul hauakivi paigaldamisel tuleb välja, et tellitud hauakivi ei mahu etteantud asukohale ilma teisi inventaare (vaasid, olemasolevad hauakivid jne.) liigutamata, või on vaja kääbast laiali ajada ja teha pinnaseparandustöid või ka siin nimetamata ja informatsiooni omamata lisatööde kohta, lisandub tehtavatele töödele tunnitasuhind, mida on Tellija kohustatud juurde maksma vastavalt Granito OÜ poolt saadetud lisaarvele.

 • Miinimum tööhind tunnipõhisel arvestusel on 40 Eurot (hind sisaldab KM)
  – 0-1 tund 40.-
  – 1-2 tundi 80.-
  – 2-3 tundi 120.-
  – 3-4 tundi 160.- jne.

Taganemisõigus

1) Pärast tellimuse kättesaamist on Tarbijal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul. Vastavalt VÕS § 53 lg 4 Tarbijal õigust lepingust taganeda ei ole, juhul kui toode on valmistatud, arvestades lepingupooleks oleva tarbija isiklikke vajadusi. Nendeks on kõik tooted mida me oleme töödelnud (lõiganud, graveerinud, poleerinud või muud moodi töödelnud) vastavalt kliendi isiklikele soovidele. Taganemisavalduse tüüpvorm on toodud veebipoe G kodulehel.

2) Tagastamisele kuuluva eseme seisukorra halvenemisel vastutab Tarbija asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest üksnes juhul, kui ta on eset kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Et veenduda eseme olemuses, omadustes ja toimimises, peaks Tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt poes teha.

3) Kauba tagastamiseks tuleb esitada Kauba ostust taganemise avaldus, mille vormi leiab veebipoe G kodulehelt. Ning saata see e-postiaadressile info@granito.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

4) Tarbija peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud logistikafirmale.

5) Klient ei pea kaupa tagastama logistikafirma vahendusel, kui veebipood G on nõustunud kaubale ise järele tulema.

6) Veebipood G tagastab taganemisavalduse kättesaamisel tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, kõik tarbijalt lepingu alusel saadud tasud, muu hulgas Tarbija kasutatud eseme kättetoimetamise kulud, v.a juhul, kui tarbija on sõnaselgelt valinud ettevõtja pakutud kõige odavamast eseme kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood G Tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel G õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv toode ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode). Sellisel juhul hüvitab Veebipood G ostjale tagastamiskulud.

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood G tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood G võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe G pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood G tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel G on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes G on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest 1 aasta jooksul alates asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@granito.ee või helistada telefonil: +372 5303 9905.

Veebipood G ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest G ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood G vastutab, parandab või asendab Veebipood G puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood G ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood G vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile indo@granito.ee või helistada telefonil: +372 5303 9905

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.